وبگاه فرهنگی - مذهبی ((شهاب هدایت)) اصفهان
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: وبگاه فرهنگی - مذهبی ((شهاب هدایت)) - اصفهان - یکشنبه ۱٠ امرداد ۱۳٩٥
  • 💠 تشیع راستین جعفری(ع) در بیانی زیبا از ابوریحان بیرونی(ره) مورخ و منجم و ریاضیدان شیعه در قرن پنجم هجری:

ابوریحان بیرونی و بیانات زیبای او در مورد امام صادق(ع) و شیعۀ راستین جعفری

🌷 ابوریحان در آثارالباقیه با القاب زیبای زیر از امام صادق(ع) یاد میکند:

💠افضل ﺍﻟﺄﺷﺮﺍﻑ ﻭ ﺍﻋﻠﻢ ﺍﻟﺄﺋﻤّﺔ ﺻﻠﻮﺍﺕ ﺍﻟﻠّﻪ ﻋﻠﻰ ﺫﻛﺮﻫﻢ... الامام الوَرِع...💠

🔰برترین خاندان شرافتمند پیامبر(ص) و داناترین امامان(ع) که درود خدا بر یاد ایشان باد... امام پرهیزگار و پارسا...🔰

📚 الآثار الباقیة عن القرون الخالیة (آثار برجای مانده از دوره ها و قرنهای گذشته و از یاد رفته...)، ابوریحان بیرونی(ره)، متن عربی، چاپ میراث مکتوب، ص239


🔴انتقاد ابوریحان در آثارالباقیه (در بحث رویت هلال رمضان) از "شیعیان دروغین" و "امامان ساختگی" اسماعیلیه و زیدیه و... که مردم را دور خود جمع میکنند:

⚠️...و در شگفتم از سادات (پیشوایان اسماعیلیه که لقب امام برگزیدند) که خود از خاندان و عترت پیامبر(ص) هستند! چگونه به احادیثی جعلی که برایشان میسازند گوش فرا میدهند؟! و چگونه آنها را قبول میکنند؟! به این بهانه که تالیف قلوب (جذب دلهای) مردمانی را بکنند که به ریاکاری، خود را به "شیعه بودن" نسبت میدهند!!

و چرا این دسته از سادات، پیروی از جدشان امیرمومنان(ع) نمیکنند که پیوسته در روگردانی از جذب و دلجویی گمراهان لجوج و معاند بسوی خود، میفرمود:

🔴 ((وَمَا کُنْتُ مُتَّخِذَ الْمُضِلِّینَ عَضُدًا)) (کهف:51)

🔵 ((و من هرگز گمراه‌کنندگان را به یارى خود (برای تبلیغ) نمى‌گیرم))...

🔰 عبارت عربی ابوریحان در آثارالباقیه:

((...ﻭ ﺍﻟﻌﺠﺐ ﻣﻦ ﺳﺎﺩﺍﺗﻨﺎ ﻋﺘﺮﺓ ﺍﻟﺮﺳﻮﻝ - ﻋﻠﻴﻪ ﻭ ﻋﻠﻴﻬﻢ الصلاة و ﺍﻟﺴﻠﺎﻡ - ﺃﻧّﻬﻢ ﺻﺎﺭﻭﺍ ﻳُﺼﻐُﻮﻥ ﺍﻟﻰ ﺫﻟﻚ، ﻭ ﻳَﻘﺒَﻠُﻮنه ﺗﺄﻟﻴﻔﺎ ﻟﻘﻠﻮﺏ ﺟﻤﻬﻮﺭ ﺍﻟﻤُﺘَﻮَﺳِّﻤﻴﻦ ﺑﺘﺸﻴّﻌﻬﻢ! ﻭ ﻟﺎ ﻳﻘﺘﻔﻮﻥ ﺃﺛﺮ ﺟﺪّﻫﻢ ﺃﻣﻴﺮ ﺍﻟﻤﺆﻣﻨﻴﻦ - ﻋﻠﻴﻪ ﺍﻟﺴﻠﺎﻡ - ﻓﻰ ﺇﻋﺮﺍﺿﻪ ﻋﻦ ﺍﺳﺘﻤﺎﻟﺔ ﺍﻟﻀﺎﻟّﻴﻦ ﺍﻟﻤﻌﺎﻧﺪﻳﻦ، ﺑﻘﻮﻟﻪ:

🔴«ﻣﺎ ﻛﻨﺖ ﻣﺘّﺨﺬ ﺍﻟﻤﻀﻠّﻴﻦ ﻋﻀﺪﺍ»...))

📚 الآثار الباقیة عن القرون الخالیة، همان چاپ، ص76

وبگاه فرهنگی - مذهبی ((شهاب هدایت)) - اصفهان
بنده سید احمد سجادی هستم... حرف ناگفته بسیار دارم... زیرا گوش شنوا نیافتم... نمونه ای از حرف دل من را بخوانید تا بدانید: قطعۀ «گنج بادآورد» مرحوم شیخ بهاء الدین عاملی (شیخ بهائی) که حکایت عمر خود بنده (سید احمد سجادی) است که در غم نان و در اشتغال به مشاغل اداری از دستم میرود... و خطاب به هرکس که عمر خود را در شبکه های مجازی، به بطالت تلف میکند و این سرمایه گرانبها را با نوشتن مطالب بی ارزش، مفت از کف میدهد، این اشعار تقدیم میشود؛ باشد که دل بسوزاند و بیدار شود و درد و اندوه لازم را دریابد؛ که دورۀ ما دورۀ «بی عاری» و «بی دردی» است؛ خدا دردمان بدهد...: @ اى تو کودن ‏تر ز بقال دکان! / بى ‏بهاتر عمرت از ده گِردَکان‏! @ پس تو اى نادان ببین با ‏قیل وقال / میدهى مفت از کف خود ماه وسال‏! @ بین! که شیطان لعین بى ‏تاب وپیچ / مى ‏ستانــَد روزهایت را بهیچ‏! @ روزها چون رفت، شد عمرت تلف / نه تو را سرمایه! نه سودى بکف‏! @ آنچه قیمت بودش از عالـَم فزون / گو چه کردى و کجا باشد کنون؟! @ اى دو صد حیف از چنین گنج گران / کآن ز دست ما برون شد بى ‏گمان‏ @ اى هزار افسوس و عالـَم هـا دریغ! / کــآفتاب ما نهان شد زیر میغ‏ @ اى دریغ از گنج بادآورد ما!... / اى دریغ! آن کو بفهمد درد ما.... @ دردهــــا دارم به دل از روزگار... / مَحرَمى کو؟! تا کنم درد آشکار؟!...
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :