وبگاه فرهنگی - مذهبی ((شهاب هدایت)) اصفهان
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: وبگاه فرهنگی - مذهبی ((شهاب هدایت)) - اصفهان - دوشنبه ۱٤ تیر ۱۳٩٥

عباس کیارستمی پدر سینمای ارزشی و انسانی، در پاریس درگذشت...

♦️تولد: 1319- فوت: 1395ش♦️

سازنده فیلم پرخاطره:
❤️"خانه دوست کجاست"❤️ (1365شمسی)

⚠️ گفته ای بیاد ماندنی از آن هنرمند بزرگوار:

من تشنه انسانیت هستم نه سیاست!

Je suis affamé pour l'humanité, et non pas la politique

من تشنه انسانیت هستم نه سیاست! Je suis affamé pour l'humanité, et non pas la politique...

ای کاش ما نیز انسانیت را (که میراث فطرت الهی دوران کودکی‌مان بود) فراموش نمی‌کردیم... همان دوران باصفا و دور از "کینه و کدورت و شیطنت و سیاست" کودکی... همان "فداکاری و وفاداری" کودکی... که در داستان فیلم ❤️"خانه دوست کجاست"❤️ شاهد بودیم و امروزه دیگر از آن خبری نیست... که نیست...:

خلاصۀ فیلم:

((...یک بچه‌مدرسه‌ای متوجه می‌شود که دفتر دوستش را به اشتباه برداشته‌است. بنابراین از خانه بیرون می‌رود تا او را پیدا کند و دفتر را به او پس دهد، اما راهی دشوار و دراز در پیش است و فرصتی اندک...))

❤️خانه دوست کجاست؟ اکران این فیلم به فرانسه:

❤️Où est la maison de mon ami?❤️

Où est la maison de mon ami? خانه دوست کجاست؟ - اکران به فرانسه

 

❤️خانه دوست کجاست؟ اکران این فیلم به انگلیسی:

Where is the friend's home?❤️

Where is the friend's home?  خانه دوست کجاست؟ اکران این فیلم به انگلیسی

لینک دانلود رایگان فیلم خانه دوست کجاست؟

http://www.iranidata.com/4390

وبگاه فرهنگی - مذهبی ((شهاب هدایت)) - اصفهان
بنده سید احمد سجادی هستم... حرف ناگفته بسیار دارم... زیرا گوش شنوا نیافتم... نمونه ای از حرف دل من را بخوانید تا بدانید: قطعۀ «گنج بادآورد» مرحوم شیخ بهاء الدین عاملی (شیخ بهائی) که حکایت عمر خود بنده (سید احمد سجادی) است که در غم نان و در اشتغال به مشاغل اداری از دستم میرود... و خطاب به هرکس که عمر خود را در شبکه های مجازی، به بطالت تلف میکند و این سرمایه گرانبها را با نوشتن مطالب بی ارزش، مفت از کف میدهد، این اشعار تقدیم میشود؛ باشد که دل بسوزاند و بیدار شود و درد و اندوه لازم را دریابد؛ که دورۀ ما دورۀ «بی عاری» و «بی دردی» است؛ خدا دردمان بدهد...: @ اى تو کودن ‏تر ز بقال دکان! / بى ‏بهاتر عمرت از ده گِردَکان‏! @ پس تو اى نادان ببین با ‏قیل وقال / میدهى مفت از کف خود ماه وسال‏! @ بین! که شیطان لعین بى ‏تاب وپیچ / مى ‏ستانــَد روزهایت را بهیچ‏! @ روزها چون رفت، شد عمرت تلف / نه تو را سرمایه! نه سودى بکف‏! @ آنچه قیمت بودش از عالـَم فزون / گو چه کردى و کجا باشد کنون؟! @ اى دو صد حیف از چنین گنج گران / کآن ز دست ما برون شد بى ‏گمان‏ @ اى هزار افسوس و عالـَم هـا دریغ! / کــآفتاب ما نهان شد زیر میغ‏ @ اى دریغ از گنج بادآورد ما!... / اى دریغ! آن کو بفهمد درد ما.... @ دردهــــا دارم به دل از روزگار... / مَحرَمى کو؟! تا کنم درد آشکار؟!...
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :